Jak na Facebook restaurace?

Dle dat z webu statista.com bylo na Facebooku v prvním kvartále roku 2020 aktivních 2,6 miliardy uživatelů. Když jsme s firmou PDIGIT pracovali na rozjetí nové značky a s tím zbrusu nové Facebookové stránky pro našeho klienta, podařilo se nám týdně oslovit více než 2487 Čechů, kteří nám po měsíci práce na této stránce nahráli do databáze přes 746 profilů – našim počátečním cílem bylo získat 100 profilů za měsíc. A takový počet oslovených se v obratech odrazí.
Vyplatí se, alespoň na malý okamžik zastavit a zeptat se, zda Facebook skutečně potřebujete? 

Můžete si totiž být jistí, že pokud se o svou Facebookovou stránku budete starat pravidelně, poskytovat návštěvníkům informace a přehled speciální nabídky s jednoduchým přístupem, který Facebook poskytuje – vaše restaurace z toho vytěží značné výhody. Tímto jednoduchým způsobem okamžitě získáte silný nástroj, jak oslovit zákazníky, kteří o vás neví, nebo se z nějakého důvodu nemohou dostat na vaši webovou stránku.

Běžní lidé vnímají Facebook jako přirozenou součást života. Je pro ně místem zábavy, zajímavostí, spojení se s přáteli a sdílení zážitků a životních událostí. Avšak podnikatelé by měli vnímat Facebook jako místo, díky kterému mohou zlepšit svůj byznys, zvýšit tržby, vybudovat vztah se zákazníky a reputaci své značky.
(www.platebni-systemy.eu)

Pravidelně si sama dělám přehled o Facebookových stránkách restaurací, které mě zaujaly a u kterých tomu bylo naopak. Zajímavými FB stránkami vám proložím tento článek.

S majitelem restaurace Levitate jsme se bavili na téma, kde všude je jejich restaurace vidět a proč je pro ně online prezentace tak důležitá. Přečíst si ho můžete v rozhovoru zde.

CO BY MĚLA VAŠE FACEBOOKOVÁ STRÁNKA SPLŇOVAT?

Poznejte kdo je váš zákazník. Najděte si cílovou skupinu, která do vaší restaurace vnáší největší zisk. Může se jednat o segment Mileniálů, podnikatele, turisty, aj. Pokud jste zaměřeni na všechny tyto skupiny, znamená to, že budete spravovat tři stránky, jelikož každá z těchto skupin mluví “jiným jazykem”.

Čím dál častěji je Facebooková stránka zákazníky považována za alternativu webových stránek. Pokud o vaší restauraci zákazníci něco hledají, je dost pravděpodobné, že se nejprve budou dívat na váš Facebook, případně vás jeho prostřednictvím kontaktovat. Nikdy neignorujte soukromé zprávy vašich zákazníků.

Klaďte vysoký důraz na kvalitní fotografie. Jsou to právě ony, které přitahují největší pozornost. A to především na stránkách restaurací.

Pamatujte, že všeho moc škodí. Pokud vaši sledující nabydou pocit, že se jim od vás na jejich zdi objevuje až moc příspěvků, které je nudí. Budou to považovat za otravné.

Facebook snižuje organický dosah. Pokud chcete svou stránku podpořit, pravděpodobně budete muset využít placených kampaní, nebo navázat spolupráci s food a restaurant influencery.

 

Řídit restauraci je často velmi náročné a hektické. Zákazníky zajímá co se děje za oponou. Nechte je nahlédnout. Využijte pro to třeba živé streamování, nebo stories.

Sociální média slouží k tomu, abyste navázali kontakt se svým publikem. Soustřeďte se na to, zda se svých fanoušků ptáte na jejich názory. Třeba co by chtěli ve vaší restauraci jíst, nebo jakými jídly je potěšíte. 

Pokud se rozhodnete, že si správu Facebooku vaší restaurace zajistíte interními zdroji, doporučuji vám volbu partnera, který rozhraní Facebooku rozumí a pomůže vám s orientací v něm. Můžete využít mého školení: Základy Facebooku pro restaurace, ve kterém vás rozhraním FB provedu, řekneme si, kdo je vaše publikum a pomůžu vám s nastavením

Pokud se rozhodnete přenechat správu FB někomu externímu, kontaktujte mě.

Na sociálních sítích sdílím další tipy. Pokud nechcete, aby vám utekla jakákoli novinka, sledujte mě.