Jak zvrátit mýtus “špatné lokality”?

Mýtus o špatném umístění neexistuje. Ano, samozřejmě špatná lokalita může do značné míry ztížit podmínky podnikání v tomto oboru, ale jedná se pouze o jeden ze tří faktorů=LOKACE, JÍDLO, SERVIS.
Co je tedy považováno za špatnou lokalitu pro restauraci? (jak vybírat lokalitu při otevírání nového podniku jsem rozebrala v článku)
Každá lokalita může být dobrým místem pro restauraci. Ptáte se, jak je to možné? Přece každý potřebuje jíst. A lidé jsou všude. Stačí jen správná strategie, jak návštěvníky do své restaurace přilákat.

Jak tedy slabinu špatné lokality přeměnit na příležitost?

Využijte vaše USP

Nejprve co je to USP. Jedná se o zkratku anglického výrazu Unique Selling Proposition. Překlad do češtiny je jedinečný prodejní argument, tedy přínos vaší nabídky pro klienty.
Aplikováno v praxi. Vaše restaurace musí předčit její pověst a vzbudit zvědavost v návštěvnících, tak, aby vaši zákazníci byli ochotni cestovat klidně i napříč republikou, jen aby měli možnost, vaši restauraci navštívit.

Vaše restaurace může mít něco jako „vlastní podpis“. Jedná se o jídlo nebo pití, specialitu, pro kterou se restaurace stane známá a slavná. Příklady:

-kavárna IF CAFÉ, která je známa pro svůj dezert ve tvaru citrónu
-restaurace Café Imperial známá pro majitele Zděnka Pohlreicha
-La petite conversation, nebo-li Lapeco bistro v Ostravě známé pro své francouzské masové koule
-kavárna Bolt Cafe  známá pro své umístění 80 metrů nad zemí ve špici Bolt Tower v DOV

Nechejte jídlo mluvit za vás

Pokud ve vaši restauraci budete servírovat skvělé jídlo, návštěvníci budou přicházet. Šéfkuchař The French Table při návštěvě Gordona Ramseyho řekl: „Dobré jídlo je jako žena – musí se vám líbit, musí dobře chutnat a nesmíte být něčím znepokojeni, jinak ho přestáváte milovat“

Zkuste ušetřené peníze za nižší nájem investovat do skvělého kuchaře a špičkového personálu v obsluze. Neeraj Sharma (spoluzakladatel Philtre the bistro) řekl „Jeden může udělat změnu, pokud se začne soustředit na preciznost služby. Věřím, že pokud je produkt v souladu s vkusem návštěvníka, půlka bitvy je vyhraná.“

Najměte si někoho na efektivní marketing

Nikdo nemůže zpochybnit přínosy efektivního marketingu. Pokud je vaše marketingová strategie skvěle naplánovaná a rozložená do těch správných marketingových kanálů, lidé budou o vaši restauraci vědět, navzdory jakkoli špatnému umístění.

Peníze vložené do marketingu se vám brzy vrátí. Pro restauraci, která je špatně viditelná bude dobře fungovat kombinace online marketingu, přímého marketingu a podpory prodeje. Vyzkoušejte třeba PDIGIT agenturu.

Příklady:
-letáky doručovány v 1-2 km vzdálenosti od vaší restaurace
-prestižní webové stránky, sociální média a PPC
-billboardy
-přenosné promo materiály jako třeba doručení jídla v poutavém a nápaditém balení (papírové tašky)
-akční nabídky a zajímavé slevy (10% na další návštěvu)
-zákaznické věrnostní programy

Objevte rozvoz jídel a rozvážkové služby

Jídlem v plastovém boxu sice nikdy návštěvu restaurace nenahradíte, ale je to jedna z variant. Pokud vaši zákazníci nemohou přijít k vám, pomožte jim a jděte jim naproti. Ve světě, kde fungují služby rozvozu jídel jako Damejidlo, Wolt rozvoz a jiné, se zákazníci nezajímají o to, kde se restaurace nachází, do doby, do které jim budete poskytovat dobře chutnající a vypadající jídlo. Zároveň tak, můžete zákazníky navnadit na návštěvu osobní.

Proveďte marketingový výzkum

Možná máte pocit, že lokace vašeho podniku je neřešitelná, ale řešení může být blíže, než se zdá. Zajistěte si marketingový výzkum. Ptejte se místních, v okolí, ptejte se na jejich požadavky a přání, a těm se následně zkuste přizpůsobit. Není nic lepšího, než když nabídnete zákazníkovi řešení jejich potřeb.

Pokud potřebujete aplikovat některý z uvedených doporučení, neváhejte mě kontaktovat. Marketing vám pomůžeme zajistit s agenturou PDIGIT.

Na sociálních sítích sdílím další tipy. Pokud nechcete, aby vám utekla jakákoli novinka, sledujte mě.