Recenze: Hotel Riviera Rhodos

Minulý týden jsem měla možnost strávit svůj pobyt na Rhodosu v hotelu Riviera.
Hotel jsme si vybrali na základě lokace, hodnocení, cenové dostupnosti a také s ohledem na to, že náš výlet byl spontánní, kdy jsme se rozhodli, že za týden letíme, proto bylo potřeba vybírat ubytování, které v tak krátké době bude mít volné kapacity pro 4 osoby.
Hotel se řadí do 4 hvězdičkové kategorie. Na Booking.com má tento hotel hodnocení 8.0 / 10.0, na Google má hodnocení 3,8 z 5 a sčítá zde 151 recenzí. Nejčastěji si jeho návštěvníci chválí skvělou lokaci a čistotu.

Jak tento hotel hodnotím já, jaké nápravné kroky bych zavedla a co mě naopak mile překvapilo, se můžete dočíst v následující recenzi.

Pozitivní prvky hotelu:

MILÝ PERSONÁL

Recepční, servis při snídaních i pokojské byli vždy usměvaví, pozitivně naladění a nápomocní v každé situaci. Jediné, co bych ve 4* hotelu očekávala je lepší znalost anglického jazyka. Hlavní recepční se anglicky domluvila, ale zbytek personálu v anglickém jazyce pokulhával. A to i ranní obsluha u snídaní.

LOKACE

Hotel má perfektní pozici. K přístupu na pláž vám stačí pouze přejít přes cestu. Hotel je situován tak, že některé pokoje mají dostupný výhled na moře. Zároveň se do města dostanete pěší zónou zhruba za 5 minut. Pokud vám nevyhovuje pláž přímo u hotelu, můžete dojít na o něco vzdálenější pláž, která disponuje i klidnějším mořem a příjemnými bary, zde je možnost se dostat pěšky zhruba také za 5 minut.
Do hotelu se z letiště taxíkem dostanete za zhruba 20 minut. Situování hotelu je tak opravdu velkou konkurenční výhodou.

ČISTOTA

Vše je neustále udržováno v čistotě. A to nejen vnitřní prostory hotelu, které byly po celou dobu pravidelně dezinfikovány, jako opatření před současnou pandemií. Personál také uklízí a dezinfikuje prostory bazénu. Ale také uklízí venkovní okolí hotelu.

POZORNOST PODNIKU

Hotel si pro nás jako pro hosty při check outu přichystal dárkový balíček. V dárkovém balení se nacházely Rhodovské speciality, které si můžete odvézt domů i v příručním zavazadle. Zde musím konstatovat, že takovou pozornost jsem nikdy nedostala ani v 5* hotelích s cenovkou dvakrát vyšší kategorie.

Negativní prvky hotelu:

NABÍDKA SNÍDANĚ

Součástí našeho ubytovacího balíčku byly snídaně. Za mě ovšem snídaně ani zdaleka nedosahovaly úrovně 4 hvězdičkového hotelu. Výběr byl velmi chabý. Pro lidi trpící potravinovým omezením, jako např. intolerance lepku, byl každý den nachystán ten stejný bezlepkový chléb. Na jiné intolerance nebyl brán ohled.
Za mě mohly být snídaně pestřejší a obměňovány v intervalech. Pokud si zhodnotíme finanční náročnost – chia puding z rostlinného mléka vytvoříte v podstatě za stejnou cenu, za jakou nakoupíte bezlepkový chléb.
Úprava vajec se dá také dělat na různé způsoby a nemusely být každý den ve formě volského oka.

Pokud vás zajímá sestavení časově nenáročného a finančně přijatelného snídaňového menu, kontaktujte mě

SERVIS POKOJŮ

Tento hotel bohužel poskytuje úklid pokojů co třetí den. Pokud tedy máte v hotelu pobyt 7 dní, servis pokoje tak na váš pobyt připadne jednou. Vzhledem k tomu, že v hotelu jsou ubytování převážně turisté a návštěvníci, kteří chodí pravidelně na pláž, je tak pokoj velmi brzy zaneřáděn pískem. Na recepci lze zažádat o nadstandardní úklid.

VZHLED POKOJŮ

Bohužel pokoje nejsou zařízeny nejmodernějším způsobem. Vybavení a koupelna jsou starší. Samozřejmě chápu finanční náročnost koupě nového zařízení, ale věřím, že i tato situace je řešitelná. Architekti doporučují renovovat interiér hotelů a restaurací co 4 roky – s tímto doporučením skvěle pracuje golf park Lhotka. Zde nezaháleli a v období omezení již renovovali na pro klienty příjemnější interiér.

Pokud jste majiteli HORECA podniku, inspirujte se pozitivními příklady ze zahraničí a pokuste se vyvarovat přešlapům, které uvádím, pro dlouhodobě fungující provoz.
Pokud potřebujete konzultovat vaši současnou situaci podniku, poskytuji mystery shopping na základě kterého vytvářím hodnotící a strategický plán.

Na sociálních sítích sdílím další tipy. Pokud nechcete, aby vám utekla jakákoli novinka, sledujte mě.