V čem se inspirovat od řetězce Ollies?

Vzhledem k probíhající situaci – nouzovému režimu kvůli koronaviru zažívají podniky v oblasti pohostinství a restauračního businessu krušné chvíle. Některé podniky tento nečekaný výpadek bohužel nepřežijí a již znovu neotevřou, některé podniky fungují v úsporném režimu a některé vzejdou ještě silnější, protože se umí flexibilně přizpůsobit současné situaci, což je obdivuhodné.
Dnes bych jako příklad ráda uvedla firmu Ollies, která mě ohromuje asi nejvíce, tím, jak pružně dokáže na celou situaci reagovat a co všechno vymýšlí pro podporu fungování provozu.

“Makronky jsou populární francouzské cukrovinky. Nyní si je můžete upéct doma, namísto hledání speciálního krámku a utrácení peněz…”

Jedná se o následující kroky:

Projekt jak udělat radost zdravotnickým složkám a lidem kteří pomáhají

Ollies si vytvořilo vlastní projekt, který spočívá v koupi voucheru, díky jehož zakoupení vlastně uděláte radost všem záchranným a zdravotnickým složkám a ošetřovatelům, kteří jsou v současné době vytížení na 100% svých sil a překonávají své limity pro blahobyt nás ostatních.
Zakoupením poukazu je Ollies schopno pokrýt své režijní náklady, udržet pracovní místa zaměstnanců, produkovat to, co umí nejlépe a zároveň tak říci „děkuji“ těm, co momentálně nasazují své životy pro naše bezpečí. Koupí poukazu také získáváte kredit  v hodnotách  200 Kč nebo 400 Kč, který můžete využít buďto v bistrech Ollies po znovuotevření, nebo na jejich e-shopu.

Rozvoz a výdej z okna

Tento bod není něco, ve kterém by se neposunuly i jiné restaurace. Ovšem co bych ráda vypíchla je to, jakým stylem Ollies komunikuje vlastní dovoz a obědovou nabídku. Líbí se mi, že jídlo, které je pro daný den/týden v nabídce nejdříve vyfotí na talíři, tak, že jídlo vypadá skvěle, vy máte chuť ho jíst a už to ve vás vzbuzuje naprosto jinou představu, než to, jak jídlo budete jíst z plastového boxu.
Navíc jedna porce jídla na fotku, kterou si pak mezi sebe může rozdělit třeba tým marketérů, určitě celorepublikový řetězec Ollies nezruinuje.

Možnost upéct si vlastní a čerstvé

Říká se, že makronky (francouzsky macarons) jsou cukrářskou maturitou. Ale Ollies vymyslelo způsob, jak svým zákazníkům dát možnost stát se mistrem cukrářem v pohodlí domova. Emoce, emoce a zase ty emoce. Ollies tímto perfektně zacílilo na lidské emoce, kdy i méně zkušené hospodyňky neoplývající kuchařským umem mohou být cukrářským maestrem a prostřít tak víkendový stůl čerstvými croissanty ke snídani, nebo makronkami k odpolední kávičce. Nyní na jejich e-shopu můžete nalézt směs na makronky různých příchutí (malinové, pistáciové a citrónové) a hluboce zamrazené croissanty, které stačí nechat pouze nakynout a vložit do trouby.
Tímto způsobem nejenže potěšíte rodinu, ale také můžete využít jako zábavu a rozvíjení dovedností svých dětí, které necháte přihlédnout k procesu.
A Ollies tak boduje, jelikož místo konzumace je flexibilní, není vázáno na provozovnu a zároveň šetří náklady na spotřebu energií a v případě makrónek pravděpodobně i na lidské zdroje.

Zapojení influencerů

A jak jsem tyto strategické postupy Ollies vypozorovala?
Viděla jsem jak s Ollies pečou influencerky na Instagramu (např. profil #hanagrabkova). Jedná se většinou o mikro influencery, kteří prezentují právě pečící směsi, které vám usnadní přípravu sladkostí. A i když možná dosah není takový, jako v případě účtů s followers 500tis. a více, svůj účel to plní. Ke mně se tyto inovace dostaly.

A pokud si nevíte rady jaké novinky by vám mohly pomoci překonat úsporný režim, neváhejte mě KONTAKTOVAT. Společně vymyslíme čím začít.

 

 

 

Zdroj obrázků: webové stránky Ollies www.ollies.cz, Facebookové stránky Ollies